"ZAČÍT SPOLU" v praxi

Příklad státní mateřské školy v Praze 12, kde úspěšně používají program "Začít spolu" již několik let :

 

 

Mateřská škola Srdíčko v Praze 4 - Modřanech

Levského 3203, Praha 12 - Modřany

 

 

Základní charakteristika pražské mateřské školy Srdíčko: 

Čtyřtřídní mateřská škola Srdíčko je umístěna v okrajové části sídliště Modřany v Praze 4.  Klasická panelová budova se nachází ve velmi pěkné lokalitě u lesa Kamýk. Od okolních panelových domů je areál školky oddělen vzrostlými stromy a zahradou. V bezprostřední dostupnosti MŠ Srdíčko je les, Modřanská rokle řeka Vltava. Stanice tramvaje i zastávka autobusu MHD vzdálená pouhých 200 metrů od budovy MŠ, což umožňuje poznávání Prahy a jejího okolí (lze využít i vlak – dostupnost 2 stanice MHD).

 

V mateřské škole Srdíčko působí celkem 9 učitelek (včetně ředitelky), psycholog, 3 kuchařky, vedoucí školní jídelny, uklízečka a školnice. Součástí mateřské školy je školní jídelna. Krásná školní zahrada je osázena vzrostlými keři a obklopena živým plotem. Na školní zahradě jsou nové dřevěné hrací prvky, celkem 3 pískoviště, travnaté i betonové plochy pro míčové i ostatní hry. Děti mají možnost jízdy na koloběžkách a odstrkovadlech. Zahrada má dostatek prostoru pro kresbu křídami na beton, hry s obručemi, švihadly, míčové hry. V létě je využíváno mlhoviště a vodní dráhy pro hry s vodou.

 

Budova a okolí MŠ Srdíčko v Praze 4:

Budova této mateřské školy je členěna na dva pavilony a střední část,ve které se nachází prádelna a školní jídelna. Každá třída má k dispozici 3 místnosti. V každé třídě je umístěno centrum Ateliér, Pokusy a objevy, Knihy a písmena, Manipulační hry a nechybí zde ani koutek pro ranní kruh. Herna poskytuje prostor pro centra Domácnost, Kostky, Divadlo a tělocvična pro centra Pohyb a Hudba.

Tělocvična je po obědě využívána jako ložnice. Dvě třídy jsou ještě navíc vybaveny malou místností, která slouží v jednom případě jako centrum Ateliér a ve druhém případě je sem situováno centrum Manipulační hry. Všechny třídy mateřské školy jsou vybaveny novým nábytkem, který umožňuje dětem volný a přehledný výběr hraček.

 

V roce 2008 byla zprovozněna ,,počítačovou učebna" se 3 počítači pro děti. V současné době je ve vlastnictví školky i keramická pec, díky které mohou probíhat dílny a kroužky keramiky přímo v budově školky. Veškerý nábytek v celé budově mateřské školy je navržen tak,aby bylo citlivě využito všech zákoutí třídy a zároveň zůstal dětem dostatek prostoru pro spontánní hru. Ve všech třídách jsou také nové stoly a židličky, kompletně byla ukončena i výměna stávajících těžkých dřevěných lehátek za lehká plastová a vzdušná lehátka. Herny jsou vybaveny dostatečným množstvím tělovýchovného nářadí a náčiní.

 

 

Pozn.: Informace čerpány z webových stránek školky: www.ms-srdicko-levskeho.cz

Diskusní téma: Napište nám o Vaší školce a zařaďte ji do katalogu "správných" mateřských školek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek