Dopis od maminky dvouletého Jiříka

Datum: 25.03.2012 | Vložil: Správce

Rozárku jsem vypátrala, když jsem hledala školičku pro našeho tehdy dvouletého Jiříka. Přála jsem si najít vhodné prostředí, kde by se náš "mamánek" dokázal zapojit mezi ostatní děti - a také jsem nechtěla donekonečna zneužívat dobrotu svých rodičů, kteří ochotně hlídají, když pracuji. Bylo mi hned sympatické, že Ekoškolka Rozárka preferuje denní pobyt venku, v přírodě. Je situovaná kousek od lesa, což je v Praze vzácnost. Přitom je dobře dostupná mhd i autem (parkování naprosto bez problémů). Děti při vycházkách nemusí přecházet žádnou velkou silnici, do lesa se můžou bezpečně rozeběhnout již od vrátek.

Školka má jasnou koncepci, co a jak by chtěla s dětmi dělat, využívá prvky programu „Step by step“– „Začít spolu“ a s dětmi pracují nadšení pedagogové - to vše bylo pro mne při rozhodování důležité. Chtěla jsem od školičky něco jiného, než jen péči "hodné tety". Líbilo se mi, že pro děti vaří Toulcův dvůr a zakoupením obědů tak de facto podporujeme české zemědělce. Učitelé investují do práce s dětmi neuvěřitelné množství nápadů, času a energie. Děti mají možnost rozvíjet se po všech stránkách (v lese, při návštěvách divadýlek, při výrobě perníkové chaloupky v nadživotní velikosti, při péči o školní morče... :-) ).

Po necelých 2 měsících docházky se náš Jiřík loučí veselým máváním a bez slziček. Je samostatnější, víc se snaží jíst bez mé pomoci (dříve odmítal jíst sám). Už se tolik nestraní a nebojí jiných dětí - i mimo školku. Naučil se malovat vodovkami, které si velmi oblíbil. Nevyčítá mi "odložení" do školky (to, že máma ve školce nebyla, jsem poslouchala jen dva první dny). Jsme moc spokojení a děkujeme celému kolektivu školičky za laskavou péči.

Přidat nový příspěvek